• Oficjalna uroczystość nadania imienia

• „Nasze przedszkole zawsze cieszyło się i nadal cieszy się dużą popularnością  w środowisku lokalnym. Od dziś coś się zmieni. Otóż w dalszą drogę naszego funkcjonowania wyruszymy z patronem placówki. Dzięki nadaniu imienia nasze Przedszkole będzie miało swój specyficzny wizerunek, podkreślamy jego autonomię, będziemy wyróżniali się spośród innych placówek, utożsamiamy się z twórczością wybitnego, polskiego bajkopisarza, Jana Brzechwy. To właśnie postać stworzona przez niego będzie towarzyszyła nam w dalszej drodze. ”Akademia Pana Kleksa” znają wszyscy duzi i mali. Wychowało się na niej kilka milionów Polaków, a tajemniczy Pan Kleks i jego nieograniczona wyobraźnia zawsze pozostawała w pamięci dzieci. Akademia przenosi dzieci w kolorowy, beztroski i pełen fantastycznych postaci świat. Nic więc  dziwnego, że to właśnie ona stanie się imieniem dla naszego Przedszkola”.  Tak o nadaniu imienia wypowiada się Pani Dyrektor Przedszkola Ewa Wilk- Czerwińska.

Przygotowania do nadania imienia trwały ponad dwa lata. W tym czasie podjęliśmy cykl działań promujących naszego przyszłego patrona. Najciekawsze z nich to zorganizowanie w grupach kącików przyjaciół  Akademii Pana Kleksa. Zajęcia dydaktyczne poświęcone tej postaci i autorowi książki, w toku których rozwijaliśmy u naszych wychowanków twórczą aktywność, jako podstawową formę zdobywania wiadomości i umiejętności oraz kształtowania osobowości.

Aż w końcu nadszedł długoooo oczekiwany dzień

21 września 2017 :):):)