• WARSZAWA WSPIERA

• Warszawa wspiera seniorów z Bemowa

Szanowni Państwo,
            Uprzejmie informujemy, że Zarząd Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy, działając w ramach ogólnowarszawskiego Systemu „Warszawa Wspiera", realizuje działania, których celem jest ochrona starszych, samotnych, niepełnosprawnych i niesamodzielnych mieszkańców naszej Dzielnicy przed koniecznością wychodzenia z domu, a tym samym zminimalizowanie ryzyka zarażenia koronawirusem.
            W tym trudnym okresie, jednym z działań na rzecz potrzebujących mieszkańców naszej Dzielnicy, jest pomoc w czynnościach wymagających wyjścia z domu, takich jak min.: zrobienie zakupów, wykupienie leków, załatwienie spraw urzędowych, a także pomoc psychologiczna osobom przeżywającym trudne emocje w związku z bieżącą sytuacją. Proponowane wsparcie koordynuje Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo.
            Jeśli w Państwa sąsiedztwie zamieszkuje osoba samotna, która może potrzebować pomocy uprzejmie prosimy o przekazanie jej danych kontaktowych do OPS lub wskazanie Ośrodkowi danych umożliwiających skontaktowanie się z tą osobą. Współpraca z Państwem w tym zakresie jest kluczowa w dotarciu do najbardziej potrzebujących mieszkańców Bemowa.
            Jednocześnie informujemy, że prowadzimy rekrutację kandydatów na wolontariuszy, którzy chcą nieść pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji.

Z wyrazami szacunku,

Zarząd Dzielnicy Bemowo

• Spotkanie adaptacyjne

• Szanowni Państwo,

Zapraszamy nowo przyjęte dzieci i rodziców (opiekunów) do odwiedzenia przedszkola w dniu 31 sierpnia od godziny 10.00 do godziny 12.00.

Przy sprzyjającej pogodzie planujemy spotkanie w ogrodzie przedszkolnym z dziećmi i opiekunami oraz zajęcia w sali wyłącznie z dziećmi.

Prosimy o przyjście dziecka z jednym rodzicem (opiekunem).

Przy wejściu do Przedszkola będzie mierzona temperatura termometrem bezdotykowym.

Obowiązkowo proszę zabrać obuwie na zamianę dla dzieci. W budynku Przedszkola opiekunowie (rodzice) zobowiązani są do noszenia maseczek, dezynfekcji rąk lub noszenia rękawiczek oraz w każdej sytuacji zachowania dystansu społecznego w stosunku do innych osób.

Udział w spotkaniach adaptacyjnych jest dobrowolny.

• Rekrutacja

• Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia, w terminie od 12 do 20 maja br. (do godz. 16.00) potwierdzają wolę zapisu do przedszkola , do którego dziecko zostało zakwalifikowane.

Wolę zapisu można potwierdzić:

• elektronicznie w systemie rekrutacyjnym - po zalogowaniu się na konto kandydata, należy ,,kliknąć” przycisk "Potwierdź wolę zapisu w placówce” (instrukcja dla rodziców będzie dostępna w systemie rekrutacyjnym)
            • przesyłając skan/zdjęcie potwierdzenia woli zapisu na adres mailowy przedszkola/szkoły do której dziecko zostało zakwalifikowane.

Elektroniczne potwierdzenie woli zapisu jest wystarczające i nie wymaga przesłania na adres mailowy przedszkola/szkoły skanu/zdjęcia potwierdzenia.

Publikacja list dzieci przyjętych i nieprzyjętych

oraz postępowanie odwoławcze

W piątek 22 maja br. w przedszkolach i szkołach podstawowych zostaną wywieszone listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych. Informacja ta będzie również dostępna w systemie rekrutacyjnym, po zalogowaniu się na koncie dziecka.

Postępowanie odwoławcze rozpocznie się w piątek 22 maja br.

Zgodnie z art. 158 ust. 6 – 9 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe
            (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148 ze zm.):

1. W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych, rodzice/prawni opiekunowie mogą wystąpić do komisji rekrutacyjnej w przedszkolu/szkole z wnioskiem o sporządzanie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka.
            2. Komisja rekrutacyjna sporządza uzasadnienie w terminie 5 dni od dnia wystąpienia przez rodziców/prawnych opiekunów.
            3. W terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzice/prawni opiekunowie mogą wnieść do dyrektora przedszkola/szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.
            4. Dyrektor rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie
              7 dni od dnia otrzymania odwołania.
            5. Na rozstrzygnięcie dyrektora przedszkola/szkoły służy skarga do sądu administracyjnego.

Odwołania można przesłać na adres e-mail placówki. Nie trzeba dostarczać ich osobiście